A Ulusallar Gürcistan karşısında 2 uzatmada yıkıldı

A Ulusal Basketbol Kadrosu, 2022 Avrupa Şampiyonası A Kümesi’nde olağan müddeti 68-68, birinci uzatma kısmı ise 75-75 berabere biten üçüncü maçında Gürcistan’a ikinci uzatma kısmı sonunda 88-83 yenildi.

A Ulusal Ekip kümede birinci yenilgisini yaşarken, Gürcistan ise birinci galibiyetini elde etti. Taraftarları önünde oynanan maça süratli başlayan Gürcistan, boyalı alanda bulduğu basketlerle 5. dakikaya 10-5 önde girdi. Savunmasını sertleştirerek rakibinin suratını kesen A Ulusal Grup, organize hamlelerle kaydettiği basketlerle üstünlüğü ele geçirdi ve birinci dönemi 25-19 önde bitirdi.

İkinci döneme Sertaç Ulu ve Cedi Osman’ın basketleriyle başlayan A Ulusal Kadro, 12. dakikada farkı 10 sayıya (29-19) çıkardı. Daha sonra yaptığı hamleleri istediği üzere değerlendiremeyen ve çok top kaybı yapan ay-yıldızlı ekip karşısında 14-0’lık seri yakalayan Gürcistan, 19. dakikada 33-29 öne geçti. A Ulusal Ekip bu dönemde yalnızca 8 sayı üretirken, Gürcistan soyunma odasına 36-33 önde gitti.

Karşılaşmada ikinci yarının birinci kısmı karşılıklı basketlere sahne olurken, 25. dakikaya 43-41 Gürcistan’ın üstünlüğüyle devam edildi. Hamlede bir türlü ritim bulamayan ve savunmada da vakit zaman zorlanan A Ulusal Grup karşısında McFadden, Shermadini ve Andronikashvili ile tesirli olan Gürcistan son döneme da 53-49 önde girdi.

BİTİME 2 SANİYE KALA BERABERLİK

Dördüncü döneme Alperen Şengün, Melih Mahmutoğlu ve Furkan Korkmaz’ın basketleriyle başlayan A Ulusal Grup, 33. dakikada skoru 55-55 yaptı. Daha sonra karşılıklı basketlerle devam eden ve ekiplerin birbirlerine üstünlük kurmakta zorlandığı çekişmeli maçta son dakikaya 66-66 berabere girildi. Son dakikada Gürcistan yaptığı birinci hamleden boş dönerken, A Ulusal Kadro, Alperen Şengün’ün kaydettiği basketle bitime 11 saniye kala 68-66 öne geçti. Daha sonra Gürcistan’ın yaptığı atakta Mamukelashvili attığı basketle bitime 2 saniye kala skoru 68-68 yaptı. A Ulusal Kadro son 2 saniyedeki hamlesinden sayı çıkaramazken, olağan müddeti 68-68 berabere biten maç uzatmaya gitti.

A Ulusal Takım’ın Sertaç Ulu ve Cedi Osman ile sayı ürettiği, Gürcistan’ın da dış atışlardan McFadden ile karşılık verdiği birinci uzatma kısmı 75-75 berabere biterken, karşılaşmada ikinci uzatma kısmına geçildi. İkinci uzatma kısmında daha uygun bir performans sergileyen Gürcistan, salondan 88-83 galip ayrıldı.

A Ulusal Ekip, kümedeki dördüncü maçını 6 Eylül Salı günü Belçika ile yapacak. Gürcistan ise dördüncü maçında birebir gün Bulgaristan ile karşı karşıya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.