ABD’de kiliseye atak: 1 meyyit

ABD’nin New York eyaletine bağlı Buffalo kentindeki silahlı atakta 10 kişinin hayatını yitirmesinin akabinde, dün California eyaletinde ikinci bir silahlı atak meydana geldi. Bir kilisede düzenlenen öğlen yemeği davetinde meydana gelen akında 1 kişi ömrünü yitirdi, 5 kişi yaralandı. Saldırganın 60’lı yaşlarında erkek ve Asya kökenli bir kişi olduğu belirtildi.

ABD’nin California eyaletindeki Laguna Woods kentinde bir kiliseye silahlı hücum düzenlendi. Orange County Şerif Departmanı tarafından yapılan açıklamada, bir kişinin olay yerinde hayatını kaybettiği, 4’ünün durumu ağır olmak üzere 5 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, tüm yaralıların Asyalı olduğu ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığı söz edildi. Taarruzun eski bir papaz onuruna verilen resepsiyon sırasında gerçekleştiği ve içeride 30-40 kişinin bulunduğu bildirildi.

Polis tarafından yapılan açıklamada, akının akabinde bir küme tarafından elleri ve ayakları bağlanan 60’lı yaşlarda Asyalı bir şüphelinin olay yerinde gözaltına alındığı aktarıldı.
Taarruzun nedeni şimdi bilinmezken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.