Alternatif SuperApp 70 işletme, 900 şube ve 150 bin kullanıcıya ulaştı

Alternatif SuperApp, yakaladığı bu ivme ile hâlihazırda toplamda 900’den fazla şubesi bulunan 70’ten fazla işletmeyi bir fintek şirketine çevirerek finansal teknoloji alanında gerçek tahlil sunulduğu sürece hem B2B hem de B2C tarafında süratli yol alınabileceğini göstermiş oldu.

Simit Sarayı, Peynirci Baba, Alaçatı Muhallebicisi, Adventure Land, Tuzla Balıkçısı, Viyana Kahvesi ve Nezih Kırtasiye üzere kesiminde öncü firmalar Alternatif SuperApp’in tahlilleri ile artık dijital cüzdan, CRM, dijital armağan kartı, kurumsal iş birlikteliği, sadakat programı ve QR menü altyapısı hizmetlerine kolaylıkla erişebiliyor.

Bununla birlikte Üsküdar Belediyesi, Sakarya Üniversitesi üzere kamu kurumları da Alternatif SuperApp’te yer alan kendilerine özel cüzdanlarıyla binlerce vatandaş ve öğrenci için ödeme ve bağış üzere süreçlerini kolay ve dijital bir biçimde yapabildiler.

Konuyla ilgili açıklamada bulununan Macellan CEO’su Göktürk Yetim, “İstanbul Festivali’nin ana sponsoru olarak şenlik sürecinde ödeme ve geçiş sistemi altyapısı sağlayan Alternatif SuperApp, kullanıcıların tek uygulamayla onlarca süreci yapabilmesini sağladı. Bu aktiflikte tüm ziyaretçiler Alternatif SuperApp’i kullanarak süratli geçiş, anlık ödeme, çekilişe katılma ve oyun alanlarında kullanma üzere imkanlara erişti. Böylelikle müşteriler cebinde ne bilet ne de para taşımak zorunda kaldı. Sağladığı bu avantajlarla App Store’da Finans kategorisinde 1. sıraya kadar yükselerek kullanıcılarının yorum ve beğenileri ile bir ‘lovemark’ olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” diye konuştu.

İŞ BİRLİKLERİ VE YATIRIMLARLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

Macellan’ın son eseri olan Alternatif SuperApp, Seri A öncesi yatırım sürecine girecek. Hem son gelişmeleri hem de yatırım sürecini de kıymetlendiren Macellan CEO’su Göktürk Yetim şunları kaydetti: “Alternatif SuperApp, güçlü grubuyla çok kısa bir vakitte büyük bir muvaffakiyete imza attı. Şu an onlarca işletmenin yüzlerce şubesinde binlerce kullanıcıya kesintisiz hizmet veriyoruz. Her bir işletme bizim için başka bir fintek şirketi oldu. Müşterilerimiz de üstün bir kullanıcı. Çok yakında, anlaşacağımız yeni işletmelerle ağımızı 5.000’e çıkaracağız. Bu büyümeyi hızlandırmak için bir yatırım çeşidine hazırlanıyoruz. Bu yatırımla birlikte gayemizde öncelikli olarak EMEA bölgesine açılmak bulunuyor. Bu mühlet zarfında Visa İnovasyon Programı’nın dördüncü periyoduna seçildiğimizi ve global piyasalara hazırlandığımızı ayrıyeten belirtmeliyim. İş birlikleri ve akıllı yatırımcı ekosistemimizle çok daha süratli gelişeceğimizi düşünüyorum.”

Alternatif SuperApp CPO’su Zeynel Enes Mirza ise şu sözleri kullandı: “2021 Aralık’tan beri takım olarak önemli bir özveri ile çalıştık. Bunun sonucu planlı ve istikrarlı bir büyüme oldu. İşletmelere ve kurumlara özel dijital cüzdan altyapısını sunmak ve bütün bu cüzdanları tek bir uygulamada toplamak hem B2B hem B2C müşterileri için büyük kolaylıklar ve avantajlar sunuyor. Hem işletmeleri finteke dönüştürüyoruz hem de fintekleri pazaryerinde (marketplace) topluyoruz. Bu sayede cüzdan, ikram kartı, QR menü ve sadakat uygulamaları üzere tüm tahlillerin bölümdeki pazaryeri (marketplace) oluyoruz. Gerçek kesimlere yanlışsız vakitte girerek bunu kanıtlamış olduk. Kafe, restoran, cümbüş ve e-spor üzere dallardaki yeni işletmelerle bu güçlü bilgileri pekiştireceğimize inanıyorum. Kısaca, Alternatif SuperApp ile her işletme bir FinTech olacak!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.