Bahçeli: Finlandiya ve İsveç’in NATO adaylığı vakitsiz, yersiz ve gereksizdir

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli partisinin küme toplantısında konuşuyor.

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu ile ilgili Yargıtay kararını kıymetlendiren Bahçeli şunları söyledi:

“Türk yargısı kararını vermiş ve mevzu kapanmıştır. CHP Genel Lideri karar açıklanır açıklanmaz soluğu milletvekilleriyle birlikte İstanbul’da almış, gösteri sahnesine çıkmıştır. CHP Genel Lideri bize açık açık söylemelidir; Türk devletine seri katil iftirasının yanında mıdır, karşısında mıdır? Sayın Kılıçdaroğlu susma, sinme, saklanma, çık karşımıza devlete seri katil demek namertliktir diyecek dirayeti göster. Yaparsan eyvallah, yapamazsan bu ihanete, bu melanete, işlenmiş bu suça sen de ortak sayılırsın, bu gurursuz bühtanın sen de faili olmaktan kurtulamazsın. Çeyrek porsiyon domuz etini yedi dakikada bitirmekle övünenlerin partisi CHP’dir, ittifakı zillettir.

CHP’nin İstanbul vilayet lideri için siyaset yolu kapanmış, artık siyaset yasağıyla tasfiye olduğu hukuken netleşmiştir.

İsveç ve Finlandiya’nın NATO adaylığına ait de konuşan Bahçeli, bu adımın Rusya’yı tahrik edeceğini belirtti. Bahçeli, “İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girmesinin üç sakıncası vardır. Bu üyeliğin gerçekleşmesi halinde Rusya’nın tepkiselliği kışkırtılmış olacaktır. İki kuzey Avrupa devleti NATO’ya alınırsa Ukrayna savaşının İsveç’e sıçrama ihtimali yabana atılmamalıdır. Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya alınması Ukrayna savaşının uzaması ve genişlemesi demektir. Hem Finlandiya ve İsveç’in Türkiye düşmanlarına nasıl kucak açtıkları gerçekler ortasında. Viking mantığı vandal mantığıdır. Finlandiya ve İsveç’in bekleme odasına alınması en mantıklı seçenektir. Milliyetçi Hareket Partisi Finlandiya ile İsveç’in NATO üyeliğini vakitsiz, yersiz, gereksiz olarak kıymetlendirmekte ve soğuk bakmaktadır.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.