Beyazıt’taki Silahlı Çatışmanın İddianamesi Tamamlandı: Kan Donduran Detaylar Ortaya Çıktı

İstanbul Beyazıt’ta geçtiğimiz yıl yaşanan silahlı çatışma uzun süre gündemi meşgul etmişti. Çarşıda dükkanı bulunan iki aile arasında yaşanan çatışmada, polis memurları yaralanmış ve Azerbaycanlı oyuncu Kamran Dadashzade hayatını kaybetmişti. Savcılığın hazırladığı iddianamede olayla ilgili kan donduran detaylar ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Çadırcılar Caddesi Numara 96’da Kerim Öztürk ve Polat Öztürk kardeşlerin “Öztürk Tekstil” isimli iş yerlerinin bulunduğu, yan tarafta numara 98’deki iş yerinde de ayakkabıcılık faaliyeti yürüten Korkular ailesinin bulunduğu, her iki taraf arasında önceye dayalı husumetin bulunduğu anlatıldı.

İddianameye göre; Korkular ailesinin bulunduğu grup, Öztürkler’in iş yeri önünde toplandı. Toplanan yaklaşık 40 kişinin arasında sözlü tartışma ve küfürleşme oldu. Polis her iki tarafı sakinleştirmeye çalıştıysa da gruptakiler “Ölmeye geldiklerini, aralarındaki husumetin, iki taraftan birinin yok olmasıyla sonuçlanacağını” söyledi.

Polis memuru Gökhan Kaya ilk ateş esnasında sırtından yaralandı. Ayrıca olay esnasında yoldan geçen Azerbaycanlı oyuncu Kamran Dadashzade de çapraz ateş arasında kalarak yaralandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Çatışan grup içerinde yer alan İbrahim Halil Küçükyıldız, polis memuru Emre Türker’in beylik tabancasını belinden alarak Öztürkler’in iş yerine doğru ateşlemeye başladı. Bu kişi, başka bir polis memurunun, bacağından vurması üzerine yakalanabildi.

Olayı başlatan ve Korkular ailesinden olan Cuma Korkular, Remzi Korkular, Enes Korkular, Mustafa Korkular ve Mehmet Korkular’ın olay yerinden kaçtıkları ve halen firar durumda oldukları ifade edildi. Korkular grubundan 5 kişinin, Öztürkler’den 16 kişinin yakalandığı anlatılan iddianamede, Korkular grubundan birinin, Öztürkler’in iş yerine bir şeyler fırlatması ile silahlı çatışma başladığı vurgulandı.

İddianamede 9’u polis memuru 14 kişi “mağdur”, her iki gruptan 26 kişi “mağdur-şüpheli” olarak yer aldı. Şüpheli Kerim Öztürk’ün “Kasten öldürme” suçundan müebbet hapsi istenirken, “Kasten Öldürmeye Teşebbüs”, “Kasten Yaralama”, “Görevi Yaptırmamak İçin Direnme”, “Ruhsatsız Silah Taşıma” suçlarından 98 yıldan 275 yıla kadar hapsi talep edildi. Diğer şüphelilerin ise 45 yıldan 285 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmaları istendi. Şüpheliler önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir