CHP’li Bülent Kuşoğlu: Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarsa masa dağılır

2023 yılında yapılacak genel seçimlere 9 aylık bir süreç kalmışken siyaset arenası ısınmaya devam ediyor.

Cumhur İttifakı adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu deklare ederken, altılı masa ve muhalefet partilerinde ise aday belirleme kararsızılığı devam ediyor.

Son devirde ismi adaylık için öne çıkan CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında çarpıcı bir açıklama geldi.

“CHP’nin adayı kesin olarak Kılıçdaroğlu”

Hürriyet muharriri Hande Fırat’a konuşan CHP Genel Lider Yardımcısı Bülent Kuşoğlu,CHP’nin adayı kesin olarak Kılıçdaroğlu ve çok da olağan. Ana muhalefet partisi genel liderini aday çıkarmalı. dedi.

“Karşı çıkarlarsa masa dağılır”

6’lı masanın tamamı Kılıçdaroğlu’nu destekliyor mu? sorusuna karşılık veren Kuşoğlu şu tabirleri kullandı:

Aday altılı masanın en büyük partisinden olmalı, bu olağan. Karşı çıkan yok. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye için ne manaya gelir, bunun uygun kıymetlendirilmesi lazım. Çalışkan, dürüst, birikimli bir devlet adamı. Buna karşın olmazsa, Alevi olduğu için reddedildi algısı yerleşecek. Bunu toplum da demokrasi de hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır. tabirlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmanın masanın dağılması manasına geleceğini bir kere daha vurgulayan Kuşoğlu, En büyük partinin isteği olmazsa bozulur. dedi.

“Anketler popülariteyi gösterir sadece”

Kuşoğlu, Akşener’in anketleri masaya getirmesi halinde ne olacağına dair soruya yönelik de Anketlerle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı tespit etmek yanlışsız mudur? Anketler popülariteyi gösterir yalnızca. değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.