Chris Rock, ‘Oscar tokadı’ hakkında konuştu: Kağıt kesiği için hastaneye gitmiyorum

Komedyen Chris Rock, son gösterisinde, 94. Oscar Ödül Töreni’nde Will Smith’in sahneye çıkarak kendisine tokat atması hakkında konuştu. Rock, “Sözlerin acıttığını söyleyenler aşikâr ki hızına hiç yumruk yememiş” tabirini kullanarak olaya atıfta bulundu.

Beyazperde’nin aktardığı habere nazaran, Will Smith’in tokat atmasının canını acıttığını söyleyen komedyen, “Kağıt kesiği için hastaneye gitmiyorum” kelamlarıyla olayı ti’ye aldı.

Rock, Oscar gecesinden sonraki birinci gösterisinde olay hakkında kısa bir yorum yaparak hala olanları anlamlandırmaya çalıştığını belirtmiş, ilerleyen vakitte yaşananlarla ilgili önemli bir biçimde konuşacağını söylemişti.

NE OLMUŞTU?

Will Smith, “King Richard” sinemasındaki rolüyle En Düzgün Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmadan evvel, sunuculuk yapan ve Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in görünüşü ile ilgili 1997 yılında Demi Moore’un oynadığı G.I Jane isimli sinemaya gönderme yaparak “Jada, seni seviyorum. G.I. Jane II’nin gelmesini dört gözle bekliyorum” diyen Chris Rock’a tokat attı.

Kameralar önünde olayın başta bir senaryo olduğu iddia edilirken daha sonra yerine oturan Smith, “Eşimin ismini o lanet muhtemel ağzına almayacaksın” diye bağırdı. Rock da, “Tabii ki de almayacağım. Televizyon tarihinin en harika olayını yaşıyoruz” dedi.

Olayın akabinde Akademi’den yapılan açıklamada 94. Oscar Ödül Töreni’nin, “Smith’in sahnede gerçekleştirdiği kabul edilemez ve ziyanlı davranışı yüzünden gölgede kaldığını” belirtildi. Will Smith’in 10 yıl boyunca Oscarlara ve Akademi’nin düzenlediği öteki etkinliklere katılması yasaklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.