Deneyimli Analist, Bu 4 Altcoin İçin ‘Büyük Patlama’ Bekliyor!

Altcoin Buzz ekibinden bir analist, bu ay incelemeye değer 4 altcoin projesi bulduğuna işaret etti. Analist Camille Lemmens, projenin son zamanlarda gündem olduklarını veya bu ay spot ışıklarını çalmalarını beklediğini söyledi. İşte detaylar…

Analistin listesindeki ilk altcoin: Polygon (MATIC)

Polygon manşetlere çıkmayı bırakmıyor. Analiste göre, “Görünüşe göre doğru şeyleri yapmaya devam ediyorlar.” 27 Mart’ta Polygon, zkEVM ana ağını yayınlayacak. ZK sıfır bilgi teknolojisidir. Bununla, önemli bilgileri ifşa etmeden bir şeyi kanıtlayabilirsiniz. Analist, bunun neden önemli olduğunu aşağıdaki maddelerle açıkladı:

  • Düşük maliyetler: Son kullanıcı için toplam maliyetleri düşürür. On chain verilerde yüzde 90 ücret indirimi görülüyor.
  • Yüksek performans: Zero-knowledge teknolojisi sayesinde işlemler daha hızlı tamamlanır.
  • EVM denkliği: Kodu değiştirmeye gerek yoktur. Geliştiriciler, tüm kodu yeniden yazmak yerine kodu geliştirebilir.
  • Güvenlik: Polygon, Ethereum’un güvenliğinden 2. katman olarak yararlanır. ZK kanıtları, işlemleri doğrular ve fonlarınızı güvende tutar. Saklanan bilgileri değiştiremez veya bozamazsınız.

Böylece, Ethereum’un tüm araçlarını, uygulamalarını ve kodunu kullanabilirsiniz, ancak daha yüksek verim ve daha düşük ücretlerle. Artık Ethereum varlıklarınızı yatırabilir, ancak off-chain işlem yapabilirsiniz. İşlemler, ZK kanıtı ile partiler halinde yapılır. Bu, maliyetleri düşürür ve verimi artırır. Ayrıca tüm işlemleri doğrular. Sonuç olarak, zkEVM operatörleri paranızı çalamaz. Bu, neden bu altcoinler listesine Polygon’un eklendiğini açıklıyor.

Frax (FRAX) için beklentiler ne yönde?

Frax, Frax Finance tarafından üretilmiş bir stablecoin’dir. Aynı zamanda dünyadaki ilk fraksiyonlu stablecoin’dir. Başka bir deyişle, kısmen bir kripto varlık teminatı ile desteklenmektedir. Öte yandan, matematiksel bir kriptografik algoritma da kullanır. Bu nedenle, bir stablecoin’i yedeklemek için iki popüler yöntemi birleştirir. Ancak Frax Finance’in sunabileceği daha çok şey var. İki tane daha stablecoinleri var. Ayrıca birçok farklı hizmeti var:

  • Frax Fiyat Endeksi (FPI) stablecoin: Bir varlık spetine sabitlenmiştir. Bu, onu herhangi bir ulus devlet cinsinden para veya itibari paradan ayırır.
  • FraxEther (frxETH): Ethereum’a bağlıdır. Akıllı sözleşmelerde wETH’nin yerini alabilir.
  • FraxSwap: Yerel bir otomatik piyasa yapıcı.
  • Fraxlend: İzinsiz borç verme piyasası.
  • Fraxferry: Bu, yerel olarak yayınlanan Frax Protokol tokenlarını birçok Blockchain’de aktarır. Başka bir deyişle, bu bir köprüdür.
  • Frax Share token (FXS): Frax’ın yönetişim tokenı.

Gördüğünüz gibi, burada pek çok şey oluyor. Frax Finance, FRAX stablecoin’in algoritmik kısmını bırakmak üzere. Bunun yerine, tam teminat desteği almak istiyorlar. Bir kullanıcı bunu 18 Şubat’ta önerdi ve 23 Şubat’ta oylama kapandı. Yüzde 98.08 bu öneriye oy verdi. Şimdi, tüm BUSD durumu içinde FRAX bir rol oynamaya başlayabilir.

Analist, altcoin Stacks’e (STX) işaret etti

Stacks, tıpkı Polygon gibi bir layer-2’dir. Ancak, Bitcoin için bir layer-2’dir. NFT koleksiyonu Ordinals’ı piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra, STX tokenı yükselmeye başladı. STX, son 30 gün içinde yüzde 236,5’lik bir fiyat artışı gördü. Şu anda, geçen yıla göre sadece yüzde 20 düştü. Bu, çoğu kripto para biriminden çok daha iyi. Ayrıca Stacks, kendi node’larını çalıştırmakta. Bunun dışında, Stacks’in kendi ağı vardır. Madenciler Stacks madencileridir. Kendi tokenları olan STX’leri vardır.

Sonuç olarak Stacks, on-chain BTC’ye sabitlenmez. Ancak, diğer Bitcoin layer 2 zincirleri bunu yapar. Bu nedenle Stacks, Bitcoin’i bir depolama aracı olarak kullanır. Stacks’teki tüm işlemler Bitcoin’e kaydedilir. Ordinals’ın yanı sıra Stacks, Bitcoin adlandırma hizmetine de sahiptir. Özellikle Ordinals için özel bir cüzdana ihtiyacınız var. M-cüzdan Ordinals’i tanımıyorsa, onları gönderebilir. Diğer büyük haber ise 20 Mart’ta çıkacak olan Stacks Blockchain Release 2.1.0.0.0. Bu, Stacks ve Bitcoin arasındaki bağlantıyı daha da güçlü hale getirecek.

Listedeki son coin: Filecoin (FIL)

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Filecoin merkezi olmayan depolama sunar. Dosyalarınızı saklayabilirsiniz. Dosyaları sakladığınızda, FIL tokenı şeklinde ödüller alırsınız. FIL alabilmeniz için önce dosyaları doğru bir şekilde sakladığınızı kanıtlamanız gerekir.  Dosyalarınızı saklamak istediğinizde, ihtiyaçlarınıza en uygun sağlayıcıyı bulmak için parametreleri kullanabilirsiniz. Örneğin, maliyet, fazlalık ve hıza bakabilirsiniz. Bu nedenle, depolama sağlamak istiyorsanız Filecoin açık bir pazar kullanır. Bu, boş disk alanı olan biri olabilir. Öte yandan, Filecoin’e özel özel bir sistem de kurabilirsiniz.

Ancak, büyük haberleri Filecoin EVM veya FEVM lansmanı. Lansmanı 14 Mart olarak planladılar, yani bundan iki haftadan kısa bir süre sonra. Bu, Filecoin’e akıllı sözleşmeler ve programlanabilirlik getirir. Bu, yepyeni bir dizi olasılığın ve özelliğin kilidini açar.  Son olarak analiste göre yol haritaları ümit verici görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir