‘Erdoğan’ın eski danışmanına dolandırıcılıktan soruşturma açıldı’

CHP’li vekil Ali Becerikli Başarır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı periyodunda danışmanlığını yapan İbrahim Kaki hakkında nitelikli dolandırıcılıktan soruşturma açıldığını duyurdu. Başarır “İbrahim Kaki de Cumhurbaşkanı’nın danışmanı Serkan Taranoğlu gibilerinden yalnızca bir tanesi. Hakkında tehdit, alıkoyma, yaralama ve kullanım gayesiyle uyuşturucu bulundurma hatalarından isimli arşiv kaydı var. Artık de nitelikli dolandırıcılıktan soruşturma başlatılmış. İşte AKP’nin 20 yıllık iktidarında hükümet-mafya-siyaset ağının devletin en üst kademelerinde misyon yapanları sardığını böylece görüyoruz.” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı periyodunda danışmanlığını yapan kişi hakkında açılan soruşturmaları gündeme taşıdı.

“BUNLAR YALNIZCA GÜNYÜZÜNE ÇIKANLAR”

Hükümet-mafya-siyaset üçgeninin ülkeyi sardığını söyleyen Başarır, şöyle konuştu:

“Bugün size Sayın Cumhurbaşkanı’nın başbakanlık vaktinde danışmanlığını yapan birinden bahsedeceğim. İsmi İbrahim Kaki. Kendisi şu anda Türk Afrika İş Adamları Derneği Lider Yardımcısı. Babası, AKP’nin kurucu üyesi. Ağabeyi İsmail Kaki ise kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim.

Lüks yaşantısıyla, değerli otomobilleriyle, saatleriyle, çakarlı araç konvoylarıyla ve Kanal İstanbul Projesi Yöneticisi olmasıyla gündeme düşmüştü. İbrahim Kaki de Cumhurbaşkanı’nın danışmanı Serkan Taranoğlu gibilerinden yalnızca bir tanesi.

Hakkında tehdit, alıkoyma, yaralama ve kullanım gayesiyle uyuşturucu bulundurma kabahatlerinden isimli arşiv kaydı var. Artık de nitelikli dolandırıcılıktan soruşturma başlatılmış.

İşte AKP’nin 20 yıllık iktidarında hükümet-mafya-siyaset ağının devletin en üst kademelerinde vazife yapanları sardığını böylece görüyoruz. Bunlar yalnızca günyüzüne çıkanlar.”

“BU DEVİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇECEKTİR”

Çürümüşlüğün ve yozlaşmanın giderek arttığını kaydeden Başarır, şu tabirleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı Danışmanı’nın rüşvet aldığını, SPK Lideri’nin milyonlarca dolar zimmetine geçirdiğini görüyoruz. Bugün de başbakanın danışmanlığını yapan bir kişinin nitelikli dolandırıcılık, tehdit, alıkoyma ve kullanım maksadıyla uyuşturucu bulundurma üzere cürümlerden hakkında soruşturma açıldığını öğreniyoruz.

Bu birinci değil ancak son da olmayacak aşikâr ki. Otomobilde uyuşturucu kullanıp pudra şekeri diyenler, kasetim var hemen para göndermen gerek diyenler AKP iktidarının gerçeklerini ortaya koymuştur. Unutulmamalıdır ki bu periyot Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

Rüşvet, rant, hırsızlık, vazifesi berbata kullanma bu devirde daha evvel hiç olmadığı kadar arttı, yolsuzluk aldı başını gitti. AKP’ye yakın olanlar çakarlı araçlarla konvoy yaparken ne yazık ki vatandaşlarımız akaryakıt alacak, otomobil alacak parayı bulamıyor.

Her gün yeni bir ismin yolsuzluğa karıştığını görüyoruz. Elbette yeri ve vakti geldiğinde hukuk ışığında hepsinden teker teker hesap sorulacak ve gerçekler gün yüzüne çıkartılacaktır. Hiç kimse devletin makamını kendi hırsları ve çıkarları için kullanamaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.