Esenyurt Devlet Hastanesi’nde hasta yakını, güvenlik görevlisini öldürdü

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bulunan Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi‘nde hasta yakınının bıçaklı saldırısı sonucu boynundan ağır yaralanan güvenlik vazifelisi Tuğrul Okudan hayatını kaybetti.

Olay, saat 18.20 sıralarında Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Yakınlarının rahatsızlığı için acile gelen şahıslar bağrışmaya başladı. Bunun üzerine güvenlik vazifelisi, hasta yakınlarını ‘sessiz olun’ diyerek uyardı. Bu ihtara sonlanan hasta yakını Çetin K. dışarıda bulunan motosikletten ekmek bıçağını alıp, güvenlik vazifelisi Tuğrul Okudan’ı boynundan bıçakladı.

Ağır yaralanan güvenlik görevlisinin birinci müdahalesi acil serviste yapıldı. Daha sonra güvenlik vazifelisi Tuğrul Okudan özel bir hastaneye sevk edildi. Olay sonrasında hastane bir mühlet kapatılırken, güvenlik tedbirleri alındı.

Özel bir hastanede tedavi altına alınan güvenlik vazifelisi Tuğrul Okudan kurtarılamayarak, hayatını kaybetti. Güvenlik görevlisini bıçaklayan kuşkulu Çetin K. ve Mazlum B. gözaltına alınırken, olayda kullandıkları bıçak da ele geçirildi.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sağlıkta âlâ haberlerin birbirini izlediği günlerde vereceğim bu haber için son derece üzgünüm. İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesi güvenlik görevlimiz Tuğrul Okudan uğradığı bıçaklı hücum sonucu ortamızdan ayrıldı. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.