İ.Ü öğretim üyesi Beğenilen Sazak: İsim benzerliği var, GÜZEL Parti üyesi değilim

İstanbul Üniversitesi (İ.Ü) öğretim üyesi Doç. Dr. Beğenilen Sazak, bir isim benzerliğinden ötürü yaşanan karışıklığa ait açıklama yaptı ve ÂLÂ Parti’ye üye olan kişinin kendisi olmadığını söyledi.

ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, 100 bininci üyenin partiye iştiraki münasebetiyle 22 Mayıs’ta İstanbul’da, Dr. Mimar Kadir Topbaş Şov ve Sanat Merkezi’nde merasimle rozet takmıştı.

YETERLİ Parti’den mevzuya ait yapılan yazılı açıklamada, partiye katılanlar ortasında; ‘FETÖ’nün ‘kumpas davalarında’ yargılanan eski askeri hâkim Ahmet Zeki Üçok ile 27 Mayıs 1980’de öldürülen periyodun MHP Genel Lider Yardımcısı, eski Gümrük ve Monopol Bakanı Gün Sazak’ın yeğeni Beğenilen Sazak’ın da olduğu bildirilmişti.

‘EŞİMİN UZAKTAN BİR AKRABASI’

ANKA’nın haberine nazaran İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Beğenilen Sazak, “Eski Askeri Hâkim Ahmet Zeki Üçok ve Gün Sazak’ın Yeğeni Beğenilen Sazak GÜZEL Parti’ye katıldı” başlıklı haber üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “İYİ Parti’ye üye olduğu belirtilen Beğenilen Sazak Akın’ın, eşinin uzaktan bir akrabası olduğunu, kendisinin İstanbul Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak vazife yaptığını” bildirdi. Bu sebeple rastgele bir siyasi partiye üye olmasının mümkün olmadığını belirten Doç. Dr. Beğenilen Sazak’ın açıklaması şöyle:

“Haberde yer alan Beğenilen Sazak Akın ile İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi olan Doç. Dr. Beğenilen Sazak’ın hiçbir alakası bulunmamaktadır. Doç. Dr. Beğenilen Sazak’ın YETERLİ Parti’ye üye olması üzere bir durum kelam konusu değildir.”

DÜZGÜN PARTİ AÇIKLAMASI

UYGUN Parti Genel Merkezi’nden bahis ile ilgili yazılı olarak yapılan açıklamada, partiye katılan Beğenilen Sazak için şu bilgiler verilmişti:

“Gözde Sazak: Yüksek Mimarlık yapıyor. Türk siyasetinin değerli isimlerinden, değerli devlet adamı merhum Gün Sazak’ın yeğeni. DÜZGÜN Parti’nin Maltepe Belediyesi’ndeki kent kurulu temsilcisi.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.