İçişleri Bakanı Soylu’dan polislere ‘POLSAN’a sahip çıkın’ daveti

Soylu, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, polislere seslenerek, “Sizlere, polislerin sahibi olduğu ve FETÖ terör örgütü tarafından ekonomik ömrü 2035 yılına kadar ulaşamayacak biçimde içi boşaltılan Polis Sandığı’nın son 5 yılda, özverili bir idareyle elde ettiği harikulâde başarısı ve ekonomik ömrünün sonsuza ulaşmasının öyküsünü anlatacağım. Üye olmayan polis kardeşlerimi de Polis Sandığı’na davet edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Polis Sandığı’nın öz varlıklarının son 5 yılda 1,4 milyar liradan 3,7 milyar liraya yükselerek yaklaşık 3 kat artış gösterdiğine dikkati çeken Soylu, “Bugün ise öz varlıkları 5 milyar lirayı aşmıştır. FETÖ’nün kirli elini uzattığı periyotlarda yeterli yönetilemediği ve istismar edildiği için daima düşen ortak sayısı, yapılan yasal düzenlemenin ve olumlu sonuçların da tesiriyle 45 binlerden 109 binlere çıktı.” bilgisini verdi.

POLSAN’ın sahibi olduğu Ankara Sigorta’nın daha evvel hiçbir devirde teknik kara ulaşamadığını bildiren Soylu, şunları kaydetti:

“2018 yılında Ankara Sigorta’nın tamamına verilen satın alma teklifi, uzun vadeli 125 milyon liraydı. 2018 yılında teknik kara geçti ve 4 yılda toplam satış teklifi kadar kar etti. 2022 yılında sandığa üye olacak bir polis arkadaşımız, enflasyondan arındırılmış bir formda 30 yıl sonunda 850 bin ile 1 milyon lira ortası emekli ikramiyesi alacak. Polis Sandığı’na üye olmayan polis kardeşlerim, çalışma arkadaşlarım bilir, bu öykünün başarılı olması için hepimiz çok büyük emek sarf ettik, samimiyet ve dürüstlükle çalıştık, sonunda bu başarıyı elde ettik. POLSAN artık güçlü, POLSAN artık gelecek vadediyor. Bu gelecekten yoksun olmayın. Sandığınıza ve emekliliğinize sahip çıkın.”

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.