İstanbullular kıyıya akın etti

İstanbullular sıcak havanın keyfini kıyılarda çıkardı. Zeytinburnu Kıyısı’na gelenler mangal yaparken, Sarayburnu’na gelenler hem güneşlendi, hem de denize girdi. Karaköy’de deniz kenarına gidenlerse yürüyüş yaparak deniz havası aldı. 

İstanbul’da bugün sıcak hava tesirini gösterdi. Hafta sonu olması nedeniyle İstanbullular kendilerini sokağa attı, kimileri ise kıyıların yolunu tuttu. Vatandaşlardan kimileri mangal yaptı, kimileriyse denize girdi. Deniz kenarında yürüyüş yapanlar da sıcak havanın keyfini çıkardı.

“2 SAATTE BİR DENİZE GİRİYORUM, DIŞARISI BUNALTIYOR”

Sarayburnu’nda denize giren Rüstem Göreler, “Suyun soğuk olmasına seviniyorum. Haziran sonunda burasının suyu ısınıyor. Ben 35 yıldan beri buradayım. Hava çok sıcak. Sıcak olduğu için 2 saatte bir denize giriyorum. Dışarısı bunaltıyor” dedi.

Sarayburnu’nda denize giren Bayram Beyaz ise, “Hava sıcak, su serin fakat hoş. Kışın da biz buraya gelmeye çalışıyoruz. Yazın apayrı oluyor. Havalar geç ısındı lakin su da hala soğuk” diye konuştu.

Mehmet Turan da “Bugün sıcak diye kıyıya geldik. Serinlemek için denize girdik. Hava daha da ısınırsa kayalıklara yatacağız” diye konuştu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.