Kanserle çaba eden Billur Kalkavan ‘Korsan’ı kaybetti

Akciğer kanseriyle gayret eden oyuncu Billur Kalkavan’a bu savaşında yoldaşlık eden kedisi Korsan öldü. Kalkavan toplumsal medya hesabından duygusal bir bildiriyle kedisine veda etti.

Billur Kalkavan, Instagram hesabından kedisi ‘Korsan’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kalkavan “18 yıldır bana hayat arkadaşlığı yapan ‘Korsan’ımı 2 gün evvel cennete uğurladık. Epey kediye hizmet ettim, bu kadar efendi, yumuşak, sevecen bir kedi görmedim. Kediler şifacıdır, ‘Korsan’ın sıhhati tam 1,5 sene evvel bozulmaya başladı. Benim hastalığımın başladığı vakte denk geliyor ve benden birçok pisliği aldığına inanıyorum. Sayesinde bu kadar kolay atlatıyorum. Arkasında kalan 6 kedimiz ve kendi ismimize ‘Korsan’ı daima minnetle anacağız. Acı çekmiyorum zira kedilerin ortalama ömrü 15 yıldır. ‘Korsan’ hudutları zorladı ve 18 sene kalmayı başardı. Özleyeceğim, o kadar…” sözlerini kullandı.

“GÜZEL YÜREĞİN BU HASTALIĞI YENECEK”

59 yaşındaki oyuncunun yaşadığı sıhhat meselesini direktör Hamdi Alkan duyurmuştu. Alkan, “Billur Kalkavan’a acil şifalar diliyorum. Hoş yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir Billur’cuğum. Sürekli yanındayım” kelamlarıyla arkadaşına dayanak olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.