Karayollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğü‘nün yol durumu bültenine nazaran, Anadolu Otoyolu‘nun Ankara-Bolu vilayet sınırı-Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerinde bulunan Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara istikametinden iki istikametli ve denetimli sağlanıyor.

İzmir-Çeşme Otoyolu‘nun 1-8. kilometrelerinde (Güzelbahçe-Urla arası) ekolojik köprü üretim çalışmaları sebebiyle yolun bir kısmı trafiğe kapatılarak ulaşıma başka kısımdan iki taraflı müsaade veriliyor.

Ankara-Niğde Otoyolu‘nun Kırşehir Temas yolu 2. kilometresinde yol üretim çalışmaları münasebetiyle Kırşehir istikametinde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım denetimli sürdürülüyor.

Antalya-Kemer yolu üzerinde bulunan tünellerdeki bakım tamir çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatlerinde her iki tarafta bir şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım başka şeritlerden sağlanacak.

Yozgat-Çorum yolunun 10-15. kilometrelerindeki yol imal çalışmaları nedeniyle ulaşıma bölünmüş yolun bir kısmından denetimli müsaade veriliyor.

Çanakkale-Ezine yolunun 17-19. kilometrelerinde bulunan viyadükte genleşme derzi üretim ve tamirat çalışması yapılıyor. Bu sebeple ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki taraflı sürdürülüyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yol üretim çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatlerinde ulaşım denetimli sürdürülecek.

Sinop-Samsun yolunun 23-76. kilometrelerinde türlü kavşaklarda sinyalizasyon çalışmaları dolaysıyla ulaşıma tek şeritten denetimli müsaade veriliyor.

Beşikdüzü-Trabzon yolunun 45. kilometresinde bulunan Akyazı Tüneli’nde elektrik elektronik sistemleri bakım tamir çalışması nedeniyle her iki istikamette bulunan tüplerde 08.00-20.00 saatleri ortasında ulaşım tek şeritten denetimli sağlanıyor.

Şırnak-Uludere yolunun 8-12.kilometrelerinde yol imal çalışmaları münasebetiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.