Kiev’in eski hocası Yozhef Sabo’dan Fenerbahçe yorumu

Fenerbahçe’nin perşembe günü UEFA Avrupa Ligi’nde karşı karşıya geleceği Dinamo Kiev, İstanbul’daki maç öncesinde sorunlu bir durumun içerisine girdi.

Ukrayna Ligi’nde dün gece dönemin ikinci maçına çıkan Kiev grubu, Zorya’ya 3-2 mağlup oldu. Birinci maçında da 3-0 ile Dnipro’ya kaybeden Mircea Lucescu’nun öğrencileri iki maçta iki mağlubiyet gördü.

Aşırı yükleme var, ikinci yarıda yoklar

Ukrayna’da kadronun bir krizin içine girdiğine yönelik yorumlar yapılırken, Dinamo Kiev’i uzun yıllar çalıştırmış eski teknik direkötörü Yozhef Sabo, sarı-mavililerin içinde bulunduğu duruma yönelik ülke basınına karamsar değerlendirmelerde bulundu.

Sabo, Dinamo Kiev teknik yöneticisi Lucescu’nun Şampiyonlar Ligi maksadıyla gruba fazla yükleme yaptığına yönelik niyeti bulunduğunu aktardı, bilhassa ikinci yarılarda kadronun oyundan düştüğüne dikkat çekti.

“Fenerbahçe’ye kesin yenilecekler”

Dinamo Kiev’in başında dört şampiyonluk yaşayan Yozhef Sabo, “Lucescu’nun ana amacı Şampiyonlar Ligi’ne kalmaktı lakin bunu başaramadı. Oraya gidebilmiş olsalardı o vakit çok şey görmezden gelinebilirdi. Şu an için kazanacak bir ekip halinden uzaklaşmış durumdalar. Fenerbahçe’ye karşı kesin yenilecekler, tahminen ondan sonraki Lviv maçından bir beraberlik çıkarabilirler.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.