Kocaeli’de şaşırtan olay: 100 metrelik kuleye çıkıp mahsur kaldılar

Kocaeli’de sabaha karşı 03.00 sıralarında Sekapark’ta bulunan ve Seka Fabrikasından kalan tarihi kulede Deniz K. ile Kemal K. yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki kuleye, şimdi öğrenilemeyen bir halde çıkmayı başardı.

İkili, kulede bulundukları esnada, beton modülleri üzerlerine düştü. Bu sırada Kemal K. betonların altında kalmaktan kurtulurken, Deniz K. ise enkazda kaldı.

Çevrede kimsenin olmaması sebebiyle ikili seslerini bağırarak duyurmaya çalıştı.

Ekipler olay yerine koştu, kurtarma operasyonu başladı

Bu sırada bölgede bulunan güvenlik vazifelileri ile, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü takımları sesleri duydu.

Hemen bölgeye giden gruplar, kulede enkaz altında kalan iki kişiyi fark etti. Yaralılardan Kemal K. çabucak indirilip hastaneye sevk edilirken, Deniz K. için kurtarma operasyonu başlatıldı.

Kurtarma çalışması için bölgeye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye grupları, sıhhat grupları ve polis sevk edildi.

“Çıkamazsınız, çıkan kalır”

Olay yerine gelen merdivenli itfaiye aracıyla üst çıkan takımlar, inleyerek kurtarılmayı bekleyen Deniz K.’yı evvel sakinleştirmeye çalıştı. Yaklaşık iki saat süren operasyonun akabinde kulenin 20 metrelik yüksekliğinde kalan Deniz K. aşağıya indirildi.

İHA’ya nazaran Kemal K. hastaneye kaldırıldığı esnada takımlara, “Çıkamazsınız, çıkan kalır” diye ikazda bulundu. İki şahıs ambulans ile Seka Devlet Hastenesi’ne sevk edildi. Şahısların sıhhat durumlarının güzel olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.