Madonna’yı keşfeden Seymour Stein hayatını kaybetti

ABD’li müzik yöneticisi ve girişimci Seymour Stein, 80 yaşında hayatını kaybetti. Aralarında Madonna, Talking Heads, Ramones gibi isimlerin olduğu çok sayıda müzisyeni keşfeden Stein, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Ntv’nin aktardığı habere göre, Sire Records isimli yapım şirketinin kurucularından olan Stein; Madonna, Talking Heads, Lou Reed, Depeche Mode, Ramones, The Cure ve The Smiths gibi müzisyen ve grupları keşfeden isim olarak biliniyordu. 80’lerin pop müziğini şekillendiren isimlerin başında gelen ve 70’li yaşlarında da yeni yetenek keşfetmek için seyahatlere çıkan Stein, müzik sektörüne 13 yaşında girdi.

Stein’ın ‘en büyük ticari başarısı’ olarak nitelendirdiği sanatçı, açık kalp ameliyatından sonra iyileşirken, demosunu dinledikten sonra hastane yatağına çağırdığı Madonna oldu.Stein, 2018 tarihli anı kitabı ‘Siren Song: My Life in Music’te Madonna hakkında, “Ucuz, serseri giysiler giymişti, hastanenin kalp hastalığı bölümünde absürt duran türden bir kulüp çocuğuydu” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir