Metin Doğan: ‘Ali Koç ve Aziz Yıldırım birleşmeli’

Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği Lideri Metin Doğan, yeni dönem öncesi topluluğa davette bulundu.

Sözcü Gazetesi’nden İrfan Yirmibeş’e konuşan Doğan, “Fenerbahçe için muvaffakiyet kriteri şampiyonluktur, lakin şer odaklarının yasa dışı oyunlarıyla hak ettiğimiz şampiyonluklarımız çalındı. Olağan ki bu süreçte idarelerin de yanlışları oldu. Bilhassa son yıllarda topluluğumuzun bölünmüş manzarası de bu şer odaklarının işini kolaylaştırdı. Aziz Yıldırım ve Ali Koç Fenerbahçe’nin iki büyük kıymetidir. F.Bahçe topluluğunu bu iki büyük bedelimiz üzerinden bölmeye çalışanlara liderlerimizin da müsaade vermeyeceği konusunda kuşkum yok.

Ali Koç’un bilhassa son yüksek divan şurası toplantısında gösterdiği hali takdirle karşılıyoruz, liderin 3 Temmuz’u referans göstererek yaptığı davete da yürekten katılıyorum. Bu büyük topluluk tek yürek olunca ve kenetlenince korkusuzca gösterdiği dayanışma karşısında 3 Temmuz’da malum terör örgütünün nasıl diz çöktüğünü herkesin tekrar hatırlamalarını tavsiye ediyorum.

Biz tüm spor karşılaşmaların yalnızca alanda oynanmasını hiç kimsenin özel statülerle korunmadığı her türlü müdahaleden uzak tertemiz bir ortam oluşturulmasını istiyoruz. Başta TFF ve Türk sporunun tüm paydaşlarına da Fenerbahçe ile ilgili bilinmeyen ajandaları varsa gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde 3 Temmuz’da olduğu üzere çok sert bir sarı lacivert duvara çarpacaklarının bilinmesini istiyoruz. Fenerbahçe yalnızca adil olunmasını istiyor, maçlar alanda oynanmasını istiyor, dışarıdan eller karışmasın” sözlerini kullandı.

Başarı kriterinin şampiyonluk olduğunu vurgulayan Metin Doğan şunları kaydetti:

“BU DÖNEM BİRLİK VE BERABERLİK SEZONU”

“Bu dönem birlik ve beraberlik olma dönemi. Başarılı diğer türlü gelmez. Ben dönem sonuna kadar prensip kararı aldım hiçbir tenkitte bulunmayacağım. Sabırla başarılı olunması için sonuna kadar takviye vereceğim. Dönem sonunda da daima birlikte şampiyonluğu kutlayacağız.”

“SADECE F.BAHÇE DİYEREK KUCAKLAŞMALIYIZ”

Fenerbahçe Gönüllüler Derneği Lideri Metin Doğan, topluluğa birlik ve beraberlik iletisi verdi. Doğan, “Ruhumuzda bir kalplerimizde bir arada sloganı ile yalnızca Fenerbahçe diyerek o sene bu sene diyerek topluluk olarak daima birlikte kucaklaşalım. Topluluk olarak bir ve bütün olursak muvaffakiyet da gelecektir. F.Bahçeliler artık kısır iç çekişmelerden çok sıkıldı. Tek sığınağımız olan Fenerbahçemizin olumsuz imgesi hepimizi çok mutsuz etti. Bu sene sevgiyle birbirimize sarılacağımız başarılarla dolu bir dönem olacağına inanıyorum. Fenerbahçe Gönüllüler Derneği olarak da bu sene çok faal ve camiayı birleştirici bir süreci başlatıyoruz” dedi.

“F.BAHÇE HER VAKİT CUMHURİYETİN BEDELLERİNE SAHİP ÇIKMIŞTIR”

“Cumhuriyetin 100. yılında şampiyonluk en çok Fenerbahçe’ye yakışır. Fenerbahçe Cumhuriyetin kıymetlerine, Atatürk unsur ve inkılaplarına her periyotta koşullar ne olursa olsun sonuna kadar sahip çıkan bir spor kulübüdür. bunu da Kurtuluş Savaşı’ndan 3 Temmuz sürecine bunu net bir halde gösterdik. Ben Fenerbahçe’nin Cumhuriyetimizin 100. yılında bileğinin hakkıyla şampiyonluğa ulaşacağına yürekten inanıyorum.”

“DERNEĞİMİZDE YENİ BİR YAPILANMAYA GİDECEĞİZ”

“Fenerbahçe Gönüllüler Derneği’nde tekrar bir yapılanmaya gideceğiz, yesyeni bir Gönüllüler Derneği oluşturacağız. Bundan sonra bana daha çok misyon düşüyor, Fenerbahçe’de barış birlik ve beraberlik ortamı sağlamak ismine önemli bir misyon üstlenmeyi düşünüyorum. Yalnızca Fenerbahçe telaffuzunda samimi olan, kimsenin güdümünde olmayan pırıl pırıl arkadaşlar var, bu arkadaşları derneğimize dahil edeceğiz. Şahsi egolarını parlatmak ismine makam ve mevki uğruna Fenerbahçe’ye ziyan verenleri sistemin dışına iteceğiz. Yalnızca F.Bahçe diyenler, kimsenin güdümünde olmayan yalnızca Fenerbahçe’ye hizmet etmek isteyen insanları ortamıza alacağız.”

“ANADOLU’YA AÇILACAĞIZ, İZMİR’DE TEMSİLCİLİK AÇACAĞIZ”

“Anadolu’da bir yapılanma gerçekleştireceğiz, yalnızca İstanbul derneği olmayacağız. Ege bölgesi bizim başlangıç noktamız olacak. İzmir’de bir temsilcilik açmayı planlıyoruz. Üye sayımızı da artırmayı hedefliyoruz. Fenerbahçemizin sevgi ve şefkat istikametini ortaya çıkaran toplumsal sorumluluk projelerine kıymet vereceğiz. Çok başarılı ve heyecanlı arkadaşlarımız var. Fenerbahçe Gönüllüler Derneği’ni bundan sonra toplumsal sorumluluk projeleriyle Fenerbahçe’ye katkıda bulanan bir dernek olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.