Migreni olanlar bu besinlerden uzak durmalı! Migreni tetikleyen besinler..

Migren birçoğumuzun ortak sıkıntısı olarak biliniyor.Genellikle hudut,stres ve yorgunluktan ötürü yaşanan migren ağrıları gününüzün makûs geçmesini sağlayarak sizi makûs etkilemektedir.

Tüm bunların yanı sıra gün içerisinde tükettiğiniz kimi besinler migren ağrılarınızı tetikleyebilir.Sizler içim migren ağrılarını tetikleyen besinleri derledik.

Dayanılmaz ağrılara sebep olan migren ağrılarını azaltmak için yediğiniz şeylere dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Kafein

Günlük hayatınızda çok fazla kafein alıyorsanız ve bunu bir mühlet sonra azaltmaya başlarsanız bu migren ağrılarınızın artmasına sebep olacaktır.Bu yüzden fazla kafein tüketiminden kaçınmalısınız.

Çikolata

Amerikalı bir vakıfa nazaran çikolata migren ağrılarını tetikleyen besinler ortasında yer alıyor.Çikolata içinde bulundurduğu kafein ve beta-feniletilamin ile baş ağrısını artırmaktadır.

Dondurulmuş besinler

Dondurulmuş besinler ve dondurma usulü eserler baş ağrısını tetiklemektedir.Eğer bu yiyecekleri süratli halde tüketirseniz migren ağrılarınızı artırabilir ve tetikleyebilirsiniz.

Tuzlu yiyecekler

Tuzlu yiyecekler birtakım bireylerde migren ağrılarının oluşmasında tesirli olmaktadır.Bu fazla ölçüde sodyum tüketmekten ötürü kan basıncının artmasına sebep olacağından migren ağrılarını tetiklemektedir.

Sakatat ürünleri

Bazı sakatat cinslerinin migreni tetiklediği biliniyor.Migreni olanların beyin, karaciğer, böbrek ve işkembe üzere sakatatlardan uzak durmaları tavsiye ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.