Müjdat Gezen: 9 ay 15 gün sonra demokrasi doğacak

Usta sanatçı Müjdat Gezen, Ayvalık Bekir Coşkun Kütüphanesi’nde konuştu. Gezen, “9 ay 15 gün sonra orijinal bir çocuk doğacak, demokrasi gelecek. Her şey çok hoş olacak” dedi.

Ayvalık Belediyesi, efsane müellif Bekir Coşkun’un kitabından yol çıkarak, ‘Başın Öne Eğilmesin’ başlıklı bir panel düzenledi. Ayvalık Bekir Coşkun Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen söyleşiyi SÖZCÜ Muhabiri Gökmen Ulu modere etti. Usta sanatçı Müjdat Gezen’in konuşmacı olarak yer aldığı söyleşinin ikinci kısmına Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı TÜLOV’u temsilen Veli Ağbaba da katıldı.

Cunda Adası’ndaki Bekir Coşkun Kütüphanesi’ndeki söyleşiyi izleyenler ortasında Andree Coşkun, Sanatçı Serhan Özcan, Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin ve eşi Canan Ergin, Gömeç Belediye Lideri Mehmet İrem Himam, TÜLOV Lideri Nurettin Demir, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, evvelki periyot Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP Balıkesir Vilayet Lideri Serkan Sarı, CHP Ayvalık İlçe Lideri Hüseyin Şalmanlı, belediye meclisi üyeleri ve vatandaşlar yer aldı.

“BEKİR COŞKUN YAPITLARI İLE YAŞIYOR”

Müjdat Gezen, “Ben Bekir’i hüzünle anmak istemiyorum. Zira ben ona hüznü hiç yakıştırmadım. Tebessümle anmak yakışır ona. Mizah duygusu çok gelişmişti. Bizim onunla berbat anımız hiç olmadı. Uğur (Dündar) bana telefon eder, ‘Hadi Bekir’i işletelim’ sıkıntısı, şakalaşırdık, hepimiz çok gülerdik. Bu tıp beşerler ölmez, bıraktıklarıyla yaşar” diye konuştu.

Müjdat Gezen, esprilerle şenlendirdiği konuşmasında ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü’den itibaren Türkiye siyasetinde var olan bütün önderleri hicvettiğini belirterek, o devirlerdeki müsamaha ikliminden kelam etti, “Gelen gidenleri aratıyor” sözlerini kullandı. Gündeme dair sıkıntıları de kıymetlendiren Gezen, “Kala kala 9 ay 15 günleri kaldı. Ondan sonra yepisyeni bir çocuk doğacak, demokrasi gelecek. Her şey çok hoş olacak” dedi.

“KORKU BULAŞICIDIR LAKİN YÜREK DE BULAŞICIDIR”

TÜLOV Yöneticisi, CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba ise topluma dehşet yayılması hakkındaki soruya verdiği cevapta, “Devletle mafyayı ayıran en kıymetli özellik hukuktur. İktidar tarafından hukukun askıya alındığı Türkiye bir mafya tertibiyle karşı karşıya. Lakin, ‘İktidarı bırakmak istemeyebilirler’ telaffuz ve propagandası mevcut iktidarın işine yarıyor. İstanbul seçiminde de bu propaganda yapıldı. Fakat ne oldu? ‘Bırakmazlar’ denilen İstanbul’u kazandık, başardık. Tekrar başaracağız” diye konuştu.

Ağbaba, “Biz sandıkta oyları çaldırmıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu hususta çok deneyimli olduğumuz üzere, Millet İttifakı’yla çok daha güçlüyüz” dedi.

Gökmen Ulu da “Korku bulaşıcıdır lakin yürek de bulaşıcıdır” kelamlarıyla paneli sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.