Nazmi Arıkan cinayetinde Tokatspor Lideri Akçekaya gözaltında

Fen Bilimleri Dershaneleri’nin kurucusu ve sahibi Nazmi Arıkan ve sürücüsü Şerif Eker’in öldürülmesiyle ilgili Tokatspor Kulübü Lideri Ufuk Akçekaya gözaltına alındı. Gelibolu’ya getirilen Akçekaya’nın İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki süreçleri sürüyor.

DHA’nın haberine nazaran, bayram mühletince çiftlik konutunda kalan Nazmi Arıkan ile sürücüsü Şerif Eker’in cesetleri meskenin yemek yenilen salon kısmında bulundu. Arıkan’ın salı gecesi son olarak çiftlikte vazife yapan veteriner ile saat 23.00’e kadar birlikte olduğu ve gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edildi. Gece yarısından sonra ise Arıkan ve sürücüsüne ulaşılamadığı ortaya çıktı.

Öte yandan, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Nazmi Arıkan ile sürücüsü Şerif Eker’in, Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’ndeki yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Kurucusu evli ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, beraberinde sürücüsü Şerif Eker ile bayram tatili için Gelibolu’nun Karainebeyli köyünde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine gelmişti. Çiftlik çalışanları dün, öğlen saatlerine kadar Arıkan ve Eker’i göremeyince durumdan şüphelendi. Telefonla da ulaşılamayınca denetim için çiftlik konutuna giren çalışanlar, Arıkan ile sürücüsü Eker’i yerde yatarken buldu. İhbar üzerine çiftliğe savcı, jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Gelen sıhhat takımının yaptığı denetimde, Arıkan ve Eker’in çok sayıda bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlendi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.