Samsung kullanıcılarına büyük müjde! Yeniden geliyor!

Teknoloji şirketi Samsung, güncelleme konusunda kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Daha önce birkaç yaşındaki modellerine güvenlik yaması paylaşan Koreli şirket, şimdi de 2018 yılında duyurulan Galaxy Note 9‘a güncelleme verdi. Beş yaşındaki model, resmi olarak desteklenen modeller listesinden çoktan çıkarılmıştı.

Güncelleme yayınlandı

Şirket, Galaxy Note 9 için yeni bir güvenlik güncellemesini dağıtmaya başladı. Resmi destek süresi 2022’de sona eren bu model, Şubat 2023 düzeltmesini almasıyla kullanıcıları meraklandırdı. Güncelleme herhangi bir yeni özellik veya önemli değişiklik barındırmıyor, ancak Şubat ayının güvenlik paketini içeriyor.

Beş yaşındaki model için yeni güncelleme ilk olarak İngiltere ve İrlanda’daki kullanıcılara sunuldu.

Yakında Türkiye dahil olmak üzere diğer pazarlar için de dağıtıma sunulması bekleniyor. Galaxy Note 9 sahibiyseniz N960FXXSAFWB3 sürümlü yeni paketi Ayarlar > Yazılım güncelleme menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Samsung’un resmi sitesinde, güncellemeyle sunulan iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri hakkında ayrıntı yer almıyor. Hatta son birkaç ay boyunca yayınlanan güvenlik yamaları, Galaxy Note 9 için herhangi bir güncellemeden bahsetmiyor.

Note 9 modeli Ağustos 2018’de piyasaya sürüldü. 4000mAh batarya, Snapdragon 845 yonga seti, 6GB RAM ve 128GB depolama ile o dönemin en dikkat çeken modellerinden biriydi. Samsung, cihaz için Mayıs 2022’ye kadar güvenlik güncellemeleri yayınlamaya devam etti. Note 9, Android 10’dan daha ilerisini göremedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir