TARİŞ’teki misyonunu CHP’den önde tuttu: İstifasını verdi

Bunun çeşitli sebeplerinin olduğunu lakin gerçek sebebinin Söke Kamuoyu tarafından çok düzgün bilindiğini de belirten Lider İsmail Özer, “Ben her partiden üyesi olan ve 73 yıl evvel bin bir emek, zahmet ve yüksek fedakarlıkla Söke’mizdeki üreticilerin kalesi olarak kurulan TARİŞ’teki vazifemi, her ne kıymetine olursa olsun bu kuruma halel getirilmemesi için de canla başla sürdüreceğim” dedi.

Türk çiftçisinin ve üretenin en fazla desteklenmesi ve takviye olunması gereken böylesi bir periyotta Söke siyasetinde yer alan ve birebir çatı altında siyaset yaptığı birtakım bireyleri isim vermeden eleştirerek istifa münasebetlerini açıklayan Söke Tariş Pamuk Kooperatifi Lideri İsmail Özer, muhakkak belediye lideri adaylığı üzere bir niyetinin de olmadığını da kaydederek “Bizi rakip olarak görenler rahat olsun, ben tüm gücümü çiftçimiz ve Tariş için kullanıyorum” dedi.

Özer, açıklamasında; “Yerel seçimlerde karşısına rakip olarak çıkacağım telaşı taşıyanların yaptıklarını ve yaptırdıklarını büyük bir şaşkınlık içerisinde izlemekteyim. Her partiden ortağı bulunan kurumumuzun idare konseyi lideri olarak, parti üyeliğimin yanlışsız olmayacağı kanısı ve çeşitli nedenlerden ötürü istifa ettiğimi muhataplarımıza istifa ettiğimi bildirmek istedim. Bu süreçte şahsıma ait ehliyetimin alıkonulduğundan tutun, bir tekini dahi delillendiremeyecekleri gün üzere ortada olan düzeyi yerlerde sayısız itham, iftira ve hakaretlerden dolayı de açıkçası rastgele bir kin, garez ve arka niyet peşinde de değilim. Fakat kamuoyunun şahsımla ilgili olarak daha fazla meşgul edilmesinin de yanlışsız olmayacağı kanaatiyle bu açıklamayı yapma gereği oluştuğuna düşünüyorum.

Malum şahısların, bilerek, isteyerek ve örgütlü yapılan haberlerle tarafıma ait direkt doğruya karalama kampanyası başlatmalarından dolayı rahatsız da değilim. Bugün atılan tüm iftiralar, biz gerçek yolda olduğumuz sürece bizim için yalnızca ve yalnızca onur nişanesidir. Biliyoruz ki meyve veren ağaç taşlanır. Biliyoruz ki; Birileri bizim aklımızın ucundan dahi geçmediği halde ismimizin birtakım siyasi kulislerde Söke Belediye Lider adayı olabileceğimizle ilgili lanse edilmesi nedeniyle önemli bir telaş içerisinde. Bizse gönül rahatlığıyla ortak ve üreticilerimizin menfaatleri için daha fazla neler yapabileceğimizin derdindeyiz” dedi.

Yaklaşık 11 yıldır idare heyeti başkanlığını sürdürdüğü Tariş Söke Pamuk Kooperatifi’nde yaptığı çalışmaları ve kooperatifin nereden nereye geldiğini herkesin pek yeterli bildiğini belirten Özer, açıklamasının devamında “Vermeyecek en ufak bir hesabımız yoktur. Yaklaşık iki yıldan bu yana dur durak bilmeksizin olmadık iftiralar yöneltilen şahsım, şayet bu kuruma bir toplu iğne başı kadar ziyan vermişse karşısına kim pürüz olmak için çıkarsa çıksın, istifa edecek fazilete de sahiptir. CHP’den istifa ettim. Canla başla Tariş’teki misyonumu sürdürmekteyim. Her ne kıymetine olursa olsun bu kuruma halel getirilmemesi için de ne gerekirse yaparım” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.