Teknoloji dünyasının üç süper gücü birleşti!

Akıllı telefon değiştirmek zahmetli bir iş olabilir. Bu işin en öncelikli ve can sıkıcı kısmı ise eski telefondan yeni telefona verileri aktarma işlemidir. Şirketler, bu işlemi gerçekleştirmek için dahili araçlar sağlamaktadır. Ancak, çoğu zaman bu araçlar yalnızca aynı marka arasında telefon değiştiren kullanıcılar için işe yarar.

Bu sorunu azaltmak için, Çinli üç büyük OEM şirketi yeni bir çözüm için işbirliği yaptı. Xiaomi, Oppo ve Vivo, bu konuda anlaşarak yeni bir dönemin müjdesini vermiş oldular. Bu yeni ortaklık sayesinde kullanıcılar, verilerini bu üç markadan herhangi birine ait yeni telefonlara verimli bir şekilde aktarabilirler.

Daha önce, kullanıcılar yalnızca bu markalar arasındaki cihazlar arasında fotoğraf ve kişileri aktarabiliyorlardı. Ancak şimdi, üçüncü taraf uygulamaları ve verilerini de aktarabilirler. Böylece, deneyim, verileri aynı markalı cihazlar arasında taşımaya benzer hale geldi.

Teknoloji dünyasının üç süper gücü birleşti!

Şu anda, bu özelliğin küresel pazarlara gelip gelmeyeceği kesin değil. Ancak yine de Geliştirilmiş veri göçü olarak isimlendirilen bu özelliğin yakın gelecekte bir şekilde global pazara da sunulması bekleniyor.

Ayrıca, Samsung (yalnızca Çin’e özgü), 2019’da kurulmasından bu yana transfer birliğine katılan tüm markalar gibi, yeni ve daha iyi bir veri göç sistemi için işbirliği yapacağını umabiliriz.

Uluslararası düzeyde, Google kullanıcıların farklı markalar arasında veri aktarmalarına izin veriyor. Ancak bu durum henüz kusursuz değil. Benzer şekilde, arama devi dosya transferi için ‘Nearby Share’ sunuyor. Bununla birlikte 3 Çinli markanın yeni hamlesinin hem Samsung’un hem de Google’ın çok önünde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir