Çöküşleri Bilen Analist: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Artık Dip Yok!

Kripto piyasasının 2022’de dibe vuracağını söyleyen ve yaygın olarak takip edilen bir analist, Bitcoin ve iki altcoin’in artık dibi gördüğünü söylüyor. Glassnode kurucu ortağı Yann Allemann da Bitcoin için bir metriğin umut verici olduğunu belirtiyor.

Bitcoin, ETH ve SOL için artık dip yok!”

Eski ARK Invest yöneticisi Chris Burniske, BTC, ETH ve SOL’un bu takvim yılında yeni dipler yapmasının pek olası olmadığını söylüyor. Bu arada, BTC, ETH, SOL ve kripto piyasasının geri kalanı geçen hafta içinde düşüşe geçti. Geçtiğimiz hafta Bitcoin %12, ETH %10,4 ve SOL %15,7 değer kaybetti. Buradan hareketle analist, “Dip akbabaları” ya da daha düşük fiyatlar bekleyen ancak yine de uzun süre devam etme niyeti olmayanlar konusunda uyarıyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

2019 yararlı bir bağlam olsa da, BTC, ETH ve SOL’un ’23’te yeni düşükler yapacağını sanmıyorum. Bence 2022 en düşük seviyeydi. Bu bir darbe almayacağımız anlamına gelmiyor. Ancak eğer haklıysak, uzun vadeli yükseliş trendinin ’24 ve ’25’e kadar devam edeceği anlamına geliyor. Asla satın almayacak dip akbabalarına karşı dikkatli olun.

Piyasa için bir katalizör gerekiyor, bu olabilir!

Risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortaklarından Burniske’ye göre, merkezi olmayan finans (DeFi) kriptoyu son ayı piyasasından çıkarmaya yardımcı oldu. Analist, benzer bir katalizörün Bitcoin ve altcoin’leri mevcut ayı döngüsünden çıkarması gerekeceğini söylüyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Coinbase destekli Ethereum katman-2 Blockchain’i Base üzerine inşa edilen yeni bir web3 sosyal uygulaması olan Friend.Tech’i (FT) piyasada bir rüzgar estirdi. Analist, bunu bir sonraki boğa döngüsünü tetikleyecek bir örnek olarak gösteriyor. Bu doğrultuda Burniske, şunları söylüyor:

Bizi son ayı piyasasının derinliklerinden çekip çıkarmak için DeFi oyunları inşa edildi. FT gibi sosyal oyunlar da bu döngüde bir katalizör görevi görecek. Maymunlar her zaman önce maymunlaşır! Daha sonra toplumun geri kalanı takipçi uygulamalar deneyimi temizledikçe gelir.

Bitcoin için aşırı satım göstergeleri umut veriyor!

Lider kripto para Bitcoin, geçen hafta %10’luk kayda değer bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, daha sonra potansiyel bir yeniden canlanmaya işaret ediyor gibi. Ünlü Glassnode kurucu ortağı Yann Allemann, son durum hakkında görüşlerini paylaştı. Allemann’a göre BTC, 24,8 bin dolarlık son destek seviyesinden tırmanırken, bazı erken toparlanma işaretleri gösteriyor.

CoinGecko verilerine göre BTC, şu anda 26.117,20 dolar civarında işlem görüyor. BTC piyasasında kısa vadeli kazançlar için bir fırsat olacak aşırı satım göstergeleri var. Ancak, Bitcoin meraklıları için her şey yolunda değil. Allemann’ın analizi, 100 işaretinde dengelenen bir risk sinyaline işaret ediyor. Bu plato, teknik açıdan potansiyel bir konsolidasyon işaretidir. Basitçe söylemek gerekirse, piyasa talep dinamiklerinde önemli bir değişiklik olması gerekiyor. Aksi takdirde, bu olana kadar Bitcoin fiyatının bu aralıkta yatay hareket etmesi mümkün. Traderlar ve yatırımcılar için bu, esasen stratejilerini uyarlanabilir tutmak ve hem yükseliş hem de olası durgun aşamalar için hazırlıklı olmalarını sağlamak anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir