Fatih Terim Fonu davası: Eski Galatasaray Başkanı Aysal’ın şirketinin e-postası ‘dekont’ olmuş

Çok sayıda futbolcu ve iş insanını dolandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan’ın ürettiği ileri sürülen belgelere Galatasaray’ın eski başkanı Ünal Aysal’ın şirketinin ismi de karıştı.

DAMADA 1 MİLYON 400 BİN DOLARLIK ‘DEKONT’

Denizbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın 7 Nisan ile 28 Nisan arasında yaptığı incelemede, dolandırıldığını ileri süren kişilerin iddiaları ve yapılan işlemler incelendi. Bankaya başvuran isimlerden biri de Fatih Terim’in damadı Volkan Bahçekapılı’ydı.

Bahçekapılı’nın bankaya sunduğu belgelerden biri de, Erzan tarafından kendisine gönderilen bir e-postanın ekran görüntüsüydü. Bu e-postada Erzan’ın imzaladığı Denizbank’ın kaşesini kullandığı ve 1 milyon 400 bin dolar ödeme yapıldığı görülüyor.

UNIT GRUP’A GİDEN E-POSTADA ‘DÜZENLEME’ YAPILMIŞ

E-postanın gönderen hanesinde Denizbank uzantılı bir kullanıcı adı, alıcı hanesinde ise UNIT uzantılı bir kullanıcı adı yer alıyor. E-postanın konu kısmında ‘Toplu Ödeme Akıbet Bilgisi’ notu yer alıyor.

Gönderen ve alıcı kısımlarında ismi yer almayan Volkan Bahçekapılı’nın ismi ise e-postada şu şekilde geçiyor:

“Sayın yetkili, 17.03.2023 efyt sonuçlanmıştır. Ödeme detayları listelenmiştir.”

DENİZBANK: ERZAN TAHRİFAT YAPMIŞ, BAHÇEKAPILI FARK ETMEMİŞ

Bankanın teftiş kurulu raporunda, Bahçekapılı’nın kolaylıkla fark edilebilen aykırılıkları görmediğine vurgu yapılıyor. Raporda ayrıca, Erzan’ın gerçek bir mail görüntüsü üzerinde tahrifat yaparak sahte bir belge düzenlediği, belge üzerindeki imzaları da kendisinin attığı belirtiliyor.

E-postanın gönderildiği UNIT Grup, eski Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’a ait. Aysal, UNIT Grup’taki uluslararası ortaklarıyla birlikte, İran’da enerji yatırımları yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir