Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adaylık İçin Ekrem İmamoğlu’na Sunduğu Söylenen Şartlara Tepki Yağdı!

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na adaylık için bazı şartlar koyduğunu iddia etti. Yarkadaş’ın söz konusu iddiası sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı!

Ekrem İmamoğlu’nun bugün Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağını açıklaması bekleniyor.

Ekrem İmamoğlu’nun partideki değişim talebini yinelemesi de beklenirken Gazeteci Barış Yarkadaş, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ekrem İmamoğlu’na “Kararını ver, belediye başkanı adayı mısın değil misin? Bu tartışmalar partiyi yoruyor. Aday değilsen İstanbul’a bir aday hazırlayacağım. İstanbul’u bu tartışmalara hazırlatmam” dediğini öne sürdü.

CHP’deki değişim tartışmalarını değerlendiren Barış Yarkadaş, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Ahlatlıbel’deki görüşmede İmamoğlu’na adaylık için bazı şartlar sunduğunu iddia etti.

Gazeteci Yarkadaş Kılıçdaroğlu’nun, “İstanbul’daki 14 ilçemizi 25’e çıkar, belediye meclisini de al, İBB seçimlerini bir daha al, sonra gel aday ol” dediğini öne sürdü.

Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun, ‘Partinin sürekli değişim tartışmalarıyla anılmasından da rahatsız olduğunu dile getirdiğini’ vurguladı.

Seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili istifa tartışmaları sürerken, Kılıçdaroğlu’na yönelik bu iddialar da gündem oldu. ?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir