Putin: Ukrayna’ya yönelik saldırılarımızı yoğunlaştıracağız

T24 Dış Haberler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kiev’in 25 kişiyi öldüren Belgorod saldırısının ardından Ukrayna’ya yönelik saldırılarını yoğunlaştıracaklarını söyledi. 

Pazartesi günü bir askeri hastaneyi ziyaret eden Putin, “Saldırıları yoğunlaştıracağız. Sivillere karşı işlenen hiçbir suç cezasız kalmaz, burası kesin” diye konuştu. 

Rus lider, “Tabii ki meydanları ve Kiev’i veya herhangi bir şehri vurabiliriz. Bunu anlıyorum. Benim de içim öfkeden yanıyor. Ancak sivillere saldırmamız gerekiyor mu? Hayır, biz askeri hedefleri vuruyoruz ve bunu yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Belgorod’a yapılan saldırıyı bir “terör saldırısı” diye niteleyen Putin, Ukrayna güçlerini “Hemen yeni yıldan önce, şehrin merkezinde dolaşan insanları hedef almakla” suçladı. 

Putin, bir kez daha Batı’nın Ukrayna’yı “Rusya’yla sorunlarını çözümlemek için kullandığını” iddia etti. 

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği ve en az 41 kişiyi öldüren 18 saatlik hava saldırısının ardından Kiev, cumartesi günü Rusya’nın Batı sınırındaki Belgorod kentine ölümcül bir saldırı düzenledi. Rus yetkililer,  Belgorod’un merkezinde meydana gelen patlamaların üçü çocuk 25 kişiyi öldürdüğünü ve 100’den fazla kişiyi yaraladığını bildirdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir