TikTok’un ana şirketinde büyük yaprak dökümü!

Bu, bu ayın başlarında VR bölümü Pico’daki işten çıkarmaların ardından Çinli teknoloji devi için daha fazla sorun anlamına geliyor. 2017 yılında ByteDance tarafından satın alınan Nuverse, Marvel Snap, Ragnarok X: Next Generation ve One Piece: Blood Routes gibi önemli oyunların yayıncısının yanı sıra Crystal of Atlan, Earth: Revival ve daha fazlasının geliştiricisi. Şirketin, şimdilik hizmette kalırken mevcut unvanlarından çekilmek istediği iddia ediliyor.

Bu oyunların görünen başarısına rağmen iFeng Tech’in kaynakları, ByteDance CEO’su Liang Rubo’nun daha önce oyun kolunu odaklanma eksikliği ve kaynakların yanlış tahsisi nedeniyle eleştirdiğini iddia ediyor.

TikTok’un ana şirketinde büyük yaprak dökümü!

21st Century Business Herald ayrıca konuya yakın bir kaynağa göre gelir söz konusu olduğunda Douyin (TikTok’un Çin’deki karşılığı) ve reklam şirketlerinin ByteDance içindeki oyun bölümünün gelirini hala gölgede bıraktığını bildirdi. ByteDance’in 2021’de satın aldığı bir başka oyun yan kuruluşu olan Moonton da görünüşe göre bu ayın başından beri bir alıcı arıyor.

Teknoloji sitesi 36Kr, ByteDance’in oyun iş grubundaki yaklaşık 700 çalışanın bu yeniden yapılanmadan etkilendiğini ve iki geliştirme projesinin halihazırda sonlandırıldığını iddia ediyor. Tencent, NetEase ve MiHoYo gibi şirketler, ByteDance’in görünüşteki yenilgisinden eninde sonunda faydalanabilir, ancak bu aynı zamanda Çin’in sürekli değişen oyun düzenlemelerine bağlı yerel rakipler için de uyarıcı bir hikaye.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir